foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
SOSW Adres: 62-570 Rychwał, ul. Konińska 46 tel. (063) 248-11-51 fax (063) 248-11-51 email: soswrychwal1@op.pl

Boczne Menu

Polskie Towarzystwo Społeczno – Sportowe ''Sprawni Razem''

 

 

logo sprawni razem

 

 

 Głównym celem działalności Polskiego Towarzystwa Społeczno-Sportowego "Sprawni-Razem, jest promocja i szeroka popularyzacja sportu, jako ważnego elementu aktywnego wypoczynku, wśród dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, czyli wśród uczniów oraz absolwentów szkół specjalnych.

 

PTSS "Sprawni-Razem" jest aktywnym członkiem Międzynarodowej Federacji Sportowej dla Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie (INAS-FID) oraz Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, którego jest współzałożycielem.

Stowarzyszenie organizuje młodzieży atrakcyjne zajęcia i imprezy sportowe w ośmiu dyscyplinach sportowych:

  • lekkoatletyce,
  • grach zespołowych,
  • tenisie,
  • pływaniu,
  • badmintonie,
  • narciarstwo zjazdowe i biegowe.

 

Rys historyczny:

Idea powstania Polskiego Towarzystwa Społeczno-Sportowego "Sprawni Razem" zrodziła się przed dziesięciu laty w Madrycie, gdzie po raz pierwszy zorganizowano Igrzyska Paraolimpijskie dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Polskę w tych Igrzyskach reprezentowali uczniowie szkół specjalnych z Warszawy i dawnego województwa Stołecznego.

Grono nauczycieli i działaczy zajmujących się edukacją dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, na czele z Zenonem Jaszczurem, Krzysztofem Piłatem i nieżyjącym już Henrykiem Kudłą, widziało konieczność powołania stowarzyszenia zajmującego się głównie upowszechnieniem sportu w środowisku i po powrocie z Madrytu rozpoczęto działania zmierzające do realizacji tego pomysłu. A pomogli im w tym zapaleni do idei Julian Cichy, Zenon Dagiel, Hanna Machińska, Tadeusz Makarski, Edwin Nartonowicz, Stanisław Paluch, Marian Podiuk, Stefan Podmokły, Józef Połczyński, Małgorzata Rogacewicz-Wasiak, Piotr Rubinkowski, Zygmunt Sobolewski, Alicja Świder, Danuta Wiejcka i Stanisław Wójcikowski, którzy zostali jednocześnie członkami Stowarzyszenia.

Przed Pierwszym Walnym Zgromadzeniem, w trakcie posiedzeń i dyskusji o głównych celach i zadaniach w działalności, a które uwzględniały przede wszystkim potrzeby młodzieży, zrodziła się jego nazwa "Sprawni Razem".

 

 

Puchar za lll miejsce!

V Turniej Piłki Nożnej Szkół Specjalnych o Puchar Starosty Słupeckiego.

Nasi zawodnicy w składzie: Krupczyk Krystian, Krupczyk Kamil, Papierski Łukasz, Woźniak Marcin, Olejniczak Rafał, Patrzykąt Adam, Cajler Krystian wywalczyli III miejsce.

Gratulujemy!!!

 

Mistrzostwa Polski wTenisie Stołowym

Ewa Bajer w pierwszej dziesiątce zawodniczek w Polsce na Ogólnopolskim Turnieju Tenisa Stołowego ZSS ,,Sprawni razem" w Płońsku 15-17 kwietnia 2016r.

 

Wycieczka do Straży Pożarnej

Dnia 15 kwietnia 2016r. uczniowie klasy Przysposabiającej do Pracy i nasi przedszkolacy wybrali się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Ślesinie. Jednym z celów naszej wycieczki było zapoznanie się z codzienną pracą strażaka. Zaprezentowany został sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki Straży Pożarnej. Oglądaliśmy różnorodne wozy strażackie, sprzęt do gaszenia pożarów. Spotkanie uświadomiło uczniom jak trudna i odpowiedzialna, a zarazem ciekawa jest praca strażaka.

 

XVIII Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Tenisie Stołowym

W dniu 07 kwietnia 2016r. w Gnieźnie odbyły się XVIII Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Tenisie Stołowym PTSS ,,Sprawni Razem''.

Nasi uczniowie: Ewa Bajer , Natalia Adamek , Łukasz Papierski bardzo dobrze zaprezentowali się na zawodach. Najwyżej uplasowała się Ewa Bajer zajmujac II miejsce w kategorii dziewcząt starszych powyżej 16 lat i tym samym uzyskała kwalifikacje do Mistrzostw Polski , które odbędą się w Płońsku.

 

Medal dla SOSW w Rychwale w Pływaniu PTSS ,,Sprawni Razem"  2016

Medal dla SOSW w Rychwale w Pływaniu PTSS ,,Sprawni Razem" W Mistrzostwach Wielkopolski PTSS "Sprawni Razem" w Pływaniu Placówek Kształcenia Specjalnego, które odbyły sie dnia 16 marca 2016 r. w Rawiczu, zawodnicy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Piotra Janaszka w Rychwale reprezentowali region koniński.

W rywalizacji sportowej Dagmara Tyczka i Klaudia Walczak zdobyły srebrny medal w sztafecie. Medal dla SOSW w Rychwale w Pływaniu PTSS ,,Sprawni Razem"

VIV Regionalny Turniej Tenisa Stołowego PTTS "Sprawni Razem" w Kościelcu 24.02.2016r.

Mistrzostwa Polski w Badmintonie - 2015

 X Mistrzostwa Polski w Badmintonie - 2014

Eliminacje do Mistrzostw Polski w Badmintonie - Rychwał 2013

 IX Reguonalny Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych Krotoszyn 2016

nabor ogolny

Bezpieczne Wakacje

logo stopwarzyszenie

logo wspolpraca