foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
SOSW Adres: 62-570 Rychwał, ul. Konińska 46 tel. (063) 248-11-51 fax (063) 248-11-51 email: soswrychwal1@op.pl

Boczne Menu

Odgadnij imię nauczyciela!!!

Drodzy uczniowie, Waszym zadaniem jest rozpoznanie nauczycieli którzy są na zdjęciach. Zadanie jest nieco utrudnione ponieważ są to zdjęcia z czasów naszego dzieciństwa. Odpowiedzi z imionami nauczycieli proszę przysyłać na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy do zabawy!:)

Czytaj więcej...

Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza do wzięcia udziału

w rodzinnym konkursie plastycznym pod hasłem

„Moje Drzewo Genealogiczne”

drzewo

Zadaniem uczestników jest przedstawienie historii swojej rodziny

w graficznej formie drzewa genealogicznego.

Prace należy wykonać dowolną techniką plastyczną (kredki, farby, wyklejanie) lub w formie wydruku, w dowolnym formacie.

Dopuszczalna (i wręcz niezbędna) jest pomoc Rodziców i Dziadków

a także Rodzeństwa!

 

Zdjęcie gotowych prac należy przesłać do dnia 01.07.2020r. na adres mailowy szkoły: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Może to Was zainspiruje,:

https://www.youtube.com/watch?v=0LcaNs688W8

                                    

                                     Czekamy na prace ( wszystkie zostaną nagrodzone)

i pozdrawiamy Was serdecznie (już prawie wakacyjnie),

                                                                Panie: Kinga, Agnieszka i Beata

 

Szanowni Rodzice i Uczniowie

W tym roku szkolnym ze względu na obecną sytuację (pandemia coronawirusa) nie będzie oficjalnej uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Prosimy o indywidualny kontakt z wychowawcą klasy w sprawie odbioru świadectw.

Jedynie Absolwentów zapraszamy w piątek o godzinie 10.00 po odbiór świadectw do sali gimnastycznej z zachowaniem obowiązujących procedur w naszej placówce.

 

Szanowni Państwo

Po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji i czas odpoczynku od nauki.

Dziękując za wysiłek i współpracę życzę wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom naszej placówki, by nadchodzące wakacje były radosne, słoneczne i pełne niezapomnianych wrażeń.

Wierzę, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, z zapasem sił i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.

Dyrektor SOSW w Rychwale

W ostatnim tygodniu roku szkolnego wspominamy Doktora Piotra Janaszka.

21 czerwca 2006 roku nasza Placówka otrzymała jego imię. Od tego dnia mamy swojego Patrona.

123

Piotr Janaszek (1947 -1998)

Lekarz, specjalista ortopedii i rehabilitacji urodził się w Poznaniu. Był uczeniem światowej sławy lekarza, profesora Wiktora Degi, twórcy idei rehabilitacji globalnej. Podczas studiów na Akademii Medycznej w Poznaniu (1965-1971) współtworzył Drużyny „Nieprzetartego Szlaku” przy Klinice Ortopedycznej w Poznaniu, realizując formę rehabilitacji poprzez obozy harcerskie.

Po uzyskaniu dyplomu lekarza rozpoczął pracę w Szpitalu Powiatowym w Koninie. Stworzył tam bardzo ciepły i przyjazny Oddział Rehabilitacji Dziecięcej Poradnię Zaopatrzenia Ortopedycznego, Oddział Wojewódzki Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem jeden z pierwszych w Polsce Warsztat Terapii Zajęciowej. Od 1981 roku organizował w Koninie Ogólnopolskie Przeglądy Filmów „Żyją wśród nas”, poświęcone problemom osób niepełnosprawnych.

Doktor Piotr Janaszek był przede wszystkim twórcą nowatorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzieci   i Młodzieży Niepełnosprawnej w Mielnicy nad Gopłem, którego głównym celem była integracja osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem. W 1989 roku stworzył w Koninie Fundację Mielnica z filią w Nowym Jorku. Od początku wiele się tu działo – powstały dwa Warsztaty Terapii Zajęciowej (WTZ w Koninie był jednym z pierwszych w Polsce; WTZ w Mielnicy powstał kilka lat później), Zakład Pracy Chronionej, Przychodnia Rehabilitacyjna, Klub Sportowy Osób Niepełnosprawnych „Spartakus”, Ośrodek Kształcenia Instruktorów Terapii Zajęciowej, Redakcja Kwartalnika „Warsztat Terapii Zajęciowej”, Redakcja” Wiadomości Mielnickich”, Hostel dla Matki                 z Dzieckiem Niepełnosprawnym. W Koninie organizował też pierwsze Ogólnopolskie Olimpiady Umiejętności Osób Niepełnosprawnych „Abilimpiada”.

Piotr Janaszek zawsze bardzo wysoko stawiał sobie poprzeczkę i nigdy nie zdarzyło się, żeby ją „strącił”. Jego najważniejszym celem w życiu była pomoc potrzebującym. Nie chwalił się odznaczeniami i wyróżnieniami, które otrzymywał. Ilekroć był nagradzany powtarzał, że to zasługa całego zespołu.  Najważniejszymi dla Niego odznaczeniami były: Medal im. Karola Marcinkowskiego z nr 2 przyznany w 1984 roku przez Rektora i Senat Akademii Medycznej w Poznaniu, której był absolwentem, nagroda im. Hanny Dworakowskiej Serce na Dłoni (1988r.) oraz Order Uśmiechu wręczony przez dzieci 11 lipca 1998 r. w Mielnicy! Doktor Piotr był dla nich „Doktorem Mielnicą”, człowiekiem który „leczył je uśmiechem” i zarażał radością życia. Wyróżnień, które otrzymał, było znacznie więcej: nagroda Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej I stopnia za osiągnięcia w dziedzinie rehabilitacji leczniczej (1988), nagroda Pracy Organicznej nadana przez ”Głos Wielkopolski” (1991r.), Krzyż za Zasługi dla ZHP, Nagroda im. Doktora Lecha Wierusza nadawana przez TWK (1997), Złoty Medal Alberta Schweitzera przyznany przez Polską Akademię Medycyny (1998), Brązowy i Złoty Krzyż Zasługi, Złota Odznaka TWK, odznaka Przyjaciel Dziecka, odznaka Za Wzorową Pracę w Służbie Zdrowia, tytuł Człowieka Roku Województwa Konińskiego i wiele innych.

Piotr Janaszek zginął w wypadku samochodowym 6 grudnia 1998 wracając z Warszawy z mikołajkowego spotkania z dziećmi niepełnosprawnymi. Pochowany został na cmentarzu parafialnym św. Jana Vianneya w Poznaniu.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał pośmiertnie Doktorowi Piotrowi Janaszkowi Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Pośmiertnie zostały także przyznane: Medal ”Twórcy Polskiej Rehabilitacji” z numerem 50. – ostatnim z wybitych z Jego inicjatywy, tytuł ”Wielkopolanina Roku 1998” przyznany przez słuchaczy Radia Merkury, tytuł ”Człowieka Wielkiego Serca” przyznany przez widzów poznańskiego programu Wyzwanie.

polska czyta1

WŁAŚNIE TRWA OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM!!!

W 2020 ROKU OBCHODY OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA CZYTANIA DZIECIOM PRZYPADAJĄ NA OKRES OD 30 MAJA (SOBOTA) 
DO 7 CZERWCA (NIEDZIELA)

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to coroczna akcja przeprowadzana w pierwszym tygodniu czerwca przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Misją Fundacji jest wspieranie zdrowia emocjonalnego – psychicznego, umysłowego i moralnego – dzieci
i młodzieży poprzez działania oświatowe, edukacyjne, promocyjne i lobbingowe.

Zapraszamy do wysłuchania piosenkiJ
https://www.youtube.com/watch?v=vsx_K_Uh7vE&fbclid=IwAR0xxH8HF9W4e-iYk9UZOlFH96VPZUwXjigYY3uIpWxfuoeiKWI062CdMg4&app=desktop

Odwiedźcie na naszej stronie internetowej http://www.soswrychwal.pl/ zakładkę: Zadania domowe, Biblioteka tam znajdziecie ciekawe materiały związane z tą akcją!!!

ZAPRASZAMY
BIBLIOTEKA
SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

polska czyta2

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka

dla wszystkich Naszych uczniów.

Dużo zdrowia, uśmiechu

i spełnienia wszystkich marzeń

życzy

Renata Szczepaniak

Dyrektor SOSW w Rychwale

 

Dodatkowo chcielibyśmy podziękować Panu Stefanowi Dziamara Burmistrzowi Miasta i Gminy Rychwał za przekazanie biletów do Kina za Rogiem w Rychwale, dzięki czemu Nasi uczniowie będą mogli wziąć udział w dowolnym seansie filmowym z repertuaru kina.

Dziękujemy!

 

Bilety

KOCHANI ABSOLWENCI

SOSW W RYCHWALE

ABYŚCIE I WY NIE CZULI SIĘ OSAMOTNIENI W TYM TRUDNYM DLA WSZYSTKICH CZASIE,

PRZYGOTOWALIŚMY COŚ RÓWNIEŻ DLA WAS :

CHCEMY WAS ZAPROSIĆ DO PRZYŁĄCZENIA SIĘ DO GRUPY , KTÓRA POWSTAŁA NA KOMUNIKATORZE MESSENGER , NAM UŁATWI TO Z WAMI KONTAKT A WY Z PEWNOŚCIĄ CHĘTNIE DOWIECIE SIĘ CO SŁYCHAĆ U WASZYCH SZKOLNYCH PRZYJACIÓŁ

SZUKAJCIE NAS POD NAZWĄ: Klub Absolwenta SOSW Rychwał

 

Absolwenci1.jpg

Dzieciaki te duże i te małe, wiecie jakie święto mamy    26 maja? Wierzymy, że pamiętacie. To dzień Naszych Mam. A jak możemy okazać Im Naszą wdzięczność i miłość, no jak?... a więc w tym dniu buziak obowiązkowy i uśmiech nie zapomnijcie, że Mamy w tym dniu odpoczywają, więc kanapka na śniadanie, posprzątany pokój to Ją ucieszy. W tym dniu również obowiązkowo słuchamy Mamy a nie rozrabiamy. A i jeszcze laurkę trzeba zrobić więc do roboty a Wasze Mamy będą z Was dumne Łobuzy. Pamiętajcie, że za pięć dni Wasze święto i jak okażecie dzisiaj Im Swoją miłość to na pewno odwdzięczą się tym samym.

dzień mamy 4

Czytaj więcej...

TYDZIEŃ DOBREGO SŁOWA

KOCHANI ,DZIŚ WSZYSCY UŻYWACIE INTERNETU , CHOCIAŻBY PO TO ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W ZAJĘCIACH SZKOLNYCH

PODCZAS KORZYSTANIA Z PORTALI SPOŁECZNOŚCIOWYCH CZY INNYCH STRON INTERNETOWYCH, MOŻECIE SPOTKAĆ SIĘ OSOBAMI , KTÓRE NIE BĘDĄ WAM PRZYCHYLNE, NIE BĘDĄ MIŁE I MOGĄ SPRAWIAĆ ,ŻE POCZUJECIE SIĘ ŻLE- TAKIE ZACHOWANIA W INTERNECIE NAZYWAMY –CYBERPRZEMOCĄ

W RAMACH TYGODNIA DOBREGO SŁOWA , CHCEMY POKAZAĆ WAM JAK RADZIĆ SOBIE Z TEGO RODZAJU ZACHOWANIAMI

DLATEGO ZACHECAMY WAS DO OBEJRZENIA FILMU NA TEMAT RADZENIA SOBIE Z CYBERPRZEMOCĄ

https://www.youtube.com/watch?v=fvAmt9IZf2c&app=desktop

piatek

nabor ogolny

Bezpieczne Wakacje

logo stopwarzyszenie

logo wspolpraca